Bli medlem i vår kundklubb

Välkommen till Proffsklubben – klubben för alla proffs!

 

Viktig information om förändring vid intjäning av poäng i Proffsklubben

På grund av en ny ägarstruktur för Bevego, Kakelspecialisten och Konradssons Kakel vill vi informera om att förändringar kommer att ske gällande intjänade poäng inom Proffsklubben.
 

Från och med den 1 juni 2026 är det inte längre möjligt för Bevegos kunder att tjäna poäng i Proffsklubben. Bevegos medlemmar kan fortsatt tjäna poäng via inköp hos Bevego, men dessa kan ej användas i Proffsklubben. Dessa poäng sparas och kan från och med den 1 augusti 2026 utnyttjas i Bevegos nya kundklubb. Alla tidigare intjänade poäng kommer att finnas kvar.

 

Från och med den 1 juli 2026 är det inte längre möjligt för Konradssons Kakel och Kakelspecialistens kunder att tjäna poäng i Proffsklubben. Respektive bolags medlemmar kan fortsatt tjäna poäng via inköp i respektive bolag, men dessa kan ej användas i Proffsklubben. Dessa poäng sparas och kommer kunna utnyttjas i Konradssons Kakels och Kakelspecialistens nya kundklubbar. Alla tidigare intjänade poäng kommer att finnas kvar. Vi återkommer med datum för när de nya kundklubbarna är på plats.

 

Medlemskapet för Dahl och Optimeras kunder kommer bli oförändrat.

 

Vi återkommer inom kort med information kring vad som gäller för redan intjänade poäng och inlogg till nya kundklubbar, men inga intjänade poäng (oavsett varumärke) kommer att försvinna.

Vi tackar för ert tålamod och er förståelse under denna övergångsperiod.
Har du frågor är du varmt välkommen att kontakta din lokala säljare eller Awardit.

Vänligen,
Proffsklubben

 


 

Medlemsförmåner

Som medlem i Proffsklubben får du mängder av förmåner. Du får bland annat rabatt på bilar och drivmedel, abonnemang på IT och telefoni, gymkort och mycket mer. Dessutom kan du samla poäng via mer än 300 samarbetspartners. Dina intjänade poäng kan du använda i vår exklusiva och välfyllda premieshop.

 

Kriterier för medlemskap

Proffsklubben vänder sig till mindre ägarledda företag. För medlemskap måste du vara kreditgodkänd samt handla på faktura. För att bonuspoängen ska betalas ut måste alla fakturor vara betalda i tid. Kunder med särskilda bonusavtal eller kunder som är anslutna till branschrelaterade kedjor kan ej erbjudas medlemskap. Det är firmatecknaren som ansöker om medlemskap.

 

Så här blir du medlem

Ta steget in i Proffsklubben idag och upplev hur våra förmåner kan hjälpa ditt företag att växa. Ansök om medlemskap genom att kontakta säljaren i din lokala Konradsson Kakel-butik.